saç ekimi çizgisi

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi, zayıflayan veya dökülen saçların güçlendirilmesi için yapılan tedaviye verilen isimdir. Saç mezoterapisi saç lazeri, çinko, demir, keratin gibi takviyeler veya başka şekildeki yöntemler kullanılarak yapılır. Saç mezoterapisi yaptırmak için öncelikle saç dökülmesine neyin neden olduğu bulunur. Bunu bulmak için de bir takım testler yapılır. Yapılan testlerden sonra tam olarak neyin veya nelerin neden olduğu bulunur ve buna uygun bir şekilde tedavi yöntemi belirlenir.

Saç mezoterapisi Tedavisi

Saç mezoterapisi belirlenirken öncelikle dökülme ve zayıflamaya neyin neden olduğu belirlenir. Bu konuda gördüğünüz olağan dışı bir durumda öncelikle bir doktora görünmeniz yararınıza olacaktır. Nedeni belirlenmeden kullanılacak herhangi bir takviye ya da kozmetik ürün durumu vahim bir hale getirdiği gibi geri dönüşü de pek mümkün olmayan saç kayıplarına yol açabilir.

Saç mezoterapisi ile ilgili hergün teknolojinin gelişmesi ve yapılan araştırmaların çokluğu sayesinde yeni bir aşama kaydedilmektedir. Dolayısıyla bu konuda en iyi tedaviyi yenilikleri yakından takip eden doktorlar verebilir. Tedaviyi uygulayacak olan kişinin doktor olmasına dikkat ediniz. Uygulanan tedavi yöntemlerinin belirlenmesi, kullanılacak ilaçların dozajı gibi çok önemli olan bu detaylara kesinlikle bir doktorun karar vermesi ve uygulaması gerekmektedir aksi bir durum oluşursa bu konuda derdinizle baş başa kalmak gibi kötü bir durum ortaya çıkabilir. Kendinizi rahat hissetmediğiniz bir ortamda tedaviyi kabul etmeyin ve sağlık bakanlığı başta olmak üzere resmi kurumlara başvurunuz.