saç ekimi çizgisi

Saç kıl nedir

Saç (Kıl) nedir , insanların , kafalarının üzerindeki (kıl) kümesine verdiğimiz addır.

Saçlar vucuttaki diğer kıl gruplarına göre daha hızlıbüyürler. Büyüme yani uzama  hızları yaklaşık bir günde 00,3 mm ile 00,4 mm arasındadır. Her telin büyümedeki ve duraklamadaki evreleri birbirinden bağımsız zamansız olduğundan bir tel büyürken diğer tel dökülebilir yaklaşık bir erkek saç kılı kalınlığı 00,03 / 00,04 mm arasındadır. Yeni doğmuş bebeklerde tüm kıllar aynı evrede bulunmaktadır; Bu nedenden ötürü 2 ve 3 haftalık bebeklerde ani şok saç dökülmesi yaşanır.bebek altıncı ayından sonra saçları yetişkin insanların saç evrelerine uyum sağlar.

Kişinin yaşı ,cinsiyeti, ırkına, hormon seviyesine göre şekiller meydana gelir. Afrika kökenli bir insanın ortalama (3) üç kat doku katmanından oluşur ve kıvrımı bir yapısı vardır. (kıvırcık) japon ve çinlilerde bu oran (11) onbir kattır ve düz bir yapıya sahiptir genelde.

folikül Nedir ?

Folikül, saçın içinde geliştiği yapıya verilen isimdir. Kılın içinde bulunduğu gözenekli doku yağ meydana getirerek deri ve aynı zamanda yağlandırarak muhafaza eder.gözenekli  dokunun alt tarafında kaslar vardır.

Saç Renkleri Nedir ?

Rengini pigmentler verir, pigmentler 3 renk ve renklere göre hacimlere sahiptir. hacimlere göre rengi ortaya çıkar. Renginde de ırk hormon cinsiyet faktörü ve çevresel sartlar etkilidir.

Neden Dökülür ?

Saç dökülmelerinin bir çok neden olabilir. bunlar başlıca hormon ,ırk faktörü (genetik), çevresel şartlar, çeşitli hastalıklar, tıbbı tedaviler, psikolejik sebebler ve daha sayamıyacağımız bir çok neden vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saç ekimi fiyatları öncesi ve sonrası fotoğrafları , merkezi