Saç Ekiminde Sıkça Sorulan Sorular nelerdir

Genelde merak edilen ve sorulan sorulardan Saç ekimi konusu içinde bulunduğumuz zamanda oldukça popüler olan bir operasyondur ve dolayısıyla yanlış bilinen gerçekler ve bilgi kirliliği kavramlarından kendine düşen payını almıştır. Saç ekimi konusunda sıkça sorulan sorular olarak karşımıza çıkan sorunlardan yola çıkmak gerekirse;

Saç Ekimi Soruları

1- Saç ekimi ne zaman yapılmalıdır? en uygun mevsim

– Normal gözüken Saç ekimi  en uygun zamanların kış ayları olduğu ve bu aylarda yapılan ekimler hem operasyon bölgesinde olası rahatsızlıkların minimuma inmesini sağlar hem de iyileşme sürecinin verimli geçmesine olanak tanır.

2- Ekilecek saç nerelerden temin edilebilir?

– Ekilecek saç hastanın her bölgesinden temin edilebilir fakat DHT hormonundan etkilenmeyen bölge olan ense kısmındaki saçlar ve buradan alınan greft ekildiği yerde de bu hormondan etkilenmez dolayısıyla da bu bölgeden alınıp da ekilen saçlar asla dökülmez.  fue gibi transfer işlemi aynen gerçekleşirken sadece aktarım yolu grefti direk nakil edecek hali hazırda bulunan medikal malzemededir.

3- Tam sonuç ne zaman alınabilir?

– Saç ekimi yapıldıktan sonra operasyonun yapıldığı saç ekimi ankara bölgede tam sonucu görmek için yaklaşık 8 ile 10 ay arasında bir süre geçmesi gerekmektedir. Bu süre geçtikten sonra hem operasyon izleri büyük ölçüde geçmiş olur hem de doktorunuzun verdiği tavsiyeler doğrultusunda kullanılan takviye veya ek tedaviler tam neticesine ulaşır.

4- Saç ekimi sonrasında doğal bir görünüm elde edilebilir mi?

Saç ekimi sonrası doğal bir görüntü için özellikle kullanılacak yöntem FUE yöntemidir. Fue yöntemi önesi ve sonrasında doktorunuzun size vereceği tavsiyeleri kulak ardı etmeden, bu tavsiyelere sadık kalarak ön hazırlık ve operasyon sonrası süreçte başarıya ulaşmak mümkündür. Fue yöntemi hem yeni bir yöntem hem de etkili bir çözüm olduğu için konusunda uzman doktorlar en doğal sonuç için sıklıkla bu yöntemi kullanır.